Policie v Mostě zastřelila ozbrojeného násilníka

Zásahová jednotka večer ukončila několikahodinové drama za dveřmi jednoho z bytů v Nezvalově ulici v Mostě. V bytě 2+1, který obývají dvě rodiny, držel jeden z nájemníků druhého jako rukojmí s nožem pod krkem. Poté, co ho zranil, policisté násilníka zastřelili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí Eva Holá z mostecké redakce Českého rozhlasu, na místo byla povolána nejen zásahová jednotka, ale také psycholog. Ten před dveřmi bytu s násilníkem asi tři hodiny vyjednával a neúspěšně se ho snažil přimět k tomu, aby svého spolubydlícího přestal ohrožovat. Ozbrojený muž v průběhu vyjednávání vznesl několik požadavků - chtěl například přistavit vrtulník a kontakt na vládu. Stážníkům se podařilo z bytu vyvést družku a tři děti ohrožovaného nájemníka. K zásahu se policisté odhodlali poté, co ozbrojený muž své rukojmí zranil nožem na krku.

Drama původně začalo jako sousedská hádka, jejíž příčiny zatím nejsou jasné. Policisty v podvečer zavolala družka napadeného muže. Jak na místě dále zjistila naše reportérka, sousedé se o těchto nájemnících nevyjadřují příliš lichotivě - obě rodiny dluží stotisícové částky na nájemném, a byly proto sestěhovány do společného bytu.

Marika Táborská, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme