Policie v Mostě zastřelila ozbrojeného násilníka

Zásahová jednotka večer ukončila několikahodinové drama za dveřmi jednoho z bytů v Nezvalově ulici v Mostě. V bytě 2+1, který obývají dvě rodiny, držel jeden z nájemníků druhého jako rukojmí s nožem pod krkem. Poté, co ho zranil, policisté násilníka zastřelili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí Eva Holá z mostecké redakce Českého rozhlasu, na místo byla povolána nejen zásahová jednotka, ale také psycholog. Ten před dveřmi bytu s násilníkem asi tři hodiny vyjednával a neúspěšně se ho snažil přimět k tomu, aby svého spolubydlícího přestal ohrožovat. Ozbrojený muž v průběhu vyjednávání vznesl několik požadavků - chtěl například přistavit vrtulník a kontakt na vládu. Stážníkům se podařilo z bytu vyvést družku a tři děti ohrožovaného nájemníka. K zásahu se policisté odhodlali poté, co ozbrojený muž své rukojmí zranil nožem na krku.

Drama původně začalo jako sousedská hádka, jejíž příčiny zatím nejsou jasné. Policisty v podvečer zavolala družka napadeného muže. Jak na místě dále zjistila naše reportérka, sousedé se o těchto nájemnících nevyjadřují příliš lichotivě - obě rodiny dluží stotisícové částky na nájemném, a byly proto sestěhovány do společného bytu.

Marika Táborská, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme