Policie v Pardubicích: jeden sedmnáctiletý nadýchal 2 promile

Na dodržování zákazu nalévání alkoholu mladistvým si ve speciální akci posvítili policisté na Kutnohorsku. Tým 30 příslušníků provedl kontroly v noci z pátku na sobotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mladý muž pije pivo | Foto: Jan Rosenauer

Muži zákona zkontrolovali několik restauračních zařízení v Kutné hoře a Čáslavi. Jejich pozornost byla zaměřena na dodržování zákazu nalévání alkoholu osobám mladším 18 let, dále na případné zneužívání drog a na podezřelé osoby.

Velitel kutnohorských strážníků Oldřich Kubový hovoří o trestech, kterým se provozovatelé restauračních zařízení nevyhnou, pokud nalévají alkohol mladistvým: "Strážníci mohou udělit na místě blokovou pokutu ve výši 1000 korun. Pokud jde věc do správního řízení, tam ty pokuty jsou podstatně vyšší."

Na mladistvé návštěvníky restaurací se zaměřila i pardubická policie. V pěti podnicích zkontrolovali 100 lidí, z toho 20 mladistvých. U deseti z nich prokázala dechová zkouška požití alkoholu. Jeden sedmnáctiletý mladík měl v krvi více než dvě promile alkoholu a jedna dívka 1,5 promile.

Markéta Kaclová, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme