‚Mělo jít o žert.‘ Policisté dopadli muže, který vyhrožoval na twitteru střelbou ve školách

Policie zachytila na sociálních sítích výhrůžku střelbou na neurčených českých školách. Následně varovala školy a přijala bezpečnostní opatření. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) policie zjistila, kdo na twitteru střelbou na českých školách vyhrožoval. Autor výhrůžky tvrdí, že se jednalo o žert, uvedl dále Hamáček.

Praha (Aktualizováno: 19:04 10. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednotka policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Pražským policistům se podařilo zadržet 16letého muže, který se k věci doznal a uvedl, že si celou věc vymyslel,“ potvrdila serveru iROZHLAS.cz mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová.

Stovky studentů, policistů a zdravotníků si ve Zlíně vyzkoušely napadení školy střelcem

Číst článek

Co mladíkovi za takovýto čin hrozí, není zatím zcela jasné. Bude záležet v první řadě na policistech, jak celý případ posoudí. „V obecné rovině by se mohlo jednat o trestní čin šíření poplašné zprávy, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody do tří let,“ dodala.

„Přijali jsme potřebná opatření, která z taktických důvodů nebudeme blíže specifikovat, avšak spočívají mimo jiné v posílení výkonu služby v okolí hrozbou dotčených škol a jejich informovanosti,“ sdělila policie.

Tisková mluvčí České zemědělské univerzity Jana Kašparová potvrdila serveru iROZHLAS.cz, že škola varování od policie v průběhu pondělka obdržela. 

„Můžu říci, že nás v odpoledních hodinách navštívila Policie České republiky a informovala nás o možném útoku na pražské školy. Přijímáme nějaká opatření, abychom toto riziko eliminovali,“ řekl serveru iROZHLAS.cz rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima s tím, že se varování týká celé univerzity. Bezpečností opatření specifikovat nechtěl.

Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, ktery na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze. Tvrdí, že se jednalo o žert. Děkuji policistům za výbornou práci.

18:41 – 10. 06. 2019

23 327

Jak dlouho budou opatření trvat, zatím není jasné. „Toto zvýšené riziko platí odteď a uvidíme, jak se bude dál ta situace vyvíjet. Bude záležet na tom, jak Policie České republiky toto riziko vyhodnotí a kdy dostaneme nějaké další bližší informace,“ dodal.

Výuka se podle něj rušit nemusí. „Je zkouškové období, takže výuka na Univerzitě Karlově je skončená a probíhá zkouškové období, takže výuku rušit nemusíme, protože v tuto chvíli již není,“ uvedl.

Varování obdrželo také České vysoké učení technické. „Byli jsme prostřednictvím Policie ČR o této hrozbě informováni. Z bezpečnostních důvodů nebudou opatření, která byla přijata, jakkoliv komentována,“ potvrdil bezpečnostní ředitel univerzity Adam Ševčík.

Naopak Vysoká škola ekonomická varování nedostala. „VŠE o této hrozbě oficiálně informována nebyla,“ sdělila mluvčí Martina Mlynářová.

ako, jak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme