Policie varuje před neokolkovanou vodkou z kamenné prodejny ve Starém Bohumíně

Nebezpečný alkohol i přes pokračující zátahy policie zůstává dál v oběhu. Policie teď varuje před hruškovou vodkou v litrových skleněných lahvích bez kolku a před vodkou Frederic. Podle policistů mohli lidé nebezpečné lihoviny pořídit v bohumínském obchodě poblíž polských hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podezřelé, neokolkované láhve hruškové vodky | Foto: Policie ČR

„Důležité informace samozřejmě může přinést také veřejnost, proto ji žádáme, aby jakékoliv informace k možnému prodeji či nákupu neokolkovaného alkoholu v konkrétní prodejně ve Starém Bohumíně na náměstí Svobody číslo 40 sdělili přímo kriminalistům,” potvrdila policejní komisařka Gabriela Holčáková.

Lidé mohou kriminalistům zavolat na telefonní číslo 724 205 326, případně mohou využít také linku 158.

Na etiketě hruškové vodky je jako výrobce uvedená společnost Ostravská likérka, OL.&.Com., s.r.o., Blodkova 381, Ostrava-Hulváky. Láhev se smrtícím metanolem má sytě zelenou etiketu, které dominují dvě nazlátlé hrušky a slunce v pozadí.

Vysoce toxický obsah se může nacházet také v litrové lahvi vodky Frederic se zlatozelenou etiketou ozdobenou malou korunkou. Na etiketě je dále napsáno „Trade Mark – 50 % – Original WODKA – Premium Quality – EXTRA FINE“.

Podle policistů se v obou případech jedná o neokolkované lahve. Varují proto občany, aby podezřelý alkohol nekonzumovali a lahve odevzdali na nejbližším policejním oddělení.

Havířovská nemocnice ráno přijala dalšího pacienta s otravou metylalkoholem. 33letý muž leží v kritickém stavu na ARO. Je v bezvědomí a napojený na plicní ventilaci a umělou ledvinu.

Za šíření jedovatého alkoholu prý mohou i finanční problémy podnikatele z Karviné

Číst článek

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme