Policie zadržela několik osob podezřelých z vloupání do domů ve Středočeském kraji

Policie má v souvislosti se sériovými vloupáními do domů kolem Prahy podezření na konkrétní osoby. Zadržela v celém kraji několik podezřelých lupičů, nevylučuje, že je mezi nimi i člen organizované skupiny, řekl v pátek novinářům ředitel středočeské policie Václav Kučera.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference středočeské policie k aktuálnímu vývoji ohledně gangu zlodějům který řádí v okolí Prahy.

Od začátku roku eviduje policie ve Středočeském kraji zhruba 123 vloupání do domů | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Počty případů vykradených domů se začaly zvyšovat od loňského září především na území Prahy-venkov jih, která zahrnuje část okresů Praha-východ a Praha-západ. Policisté nejdříve oznámili, že vykradačský gang může mít na svědomí přes 120 případů.

Policejní prezident Švejdar ke středočeskému gangu: Nehodnoťte nás podle jedné série vloupání

Číst článek

Později upřesnili, že s vyšetřovanou sérií souvisí zhruba polovina. Od začátku roku eviduje policie v celém kraji zhruba 185 vloupání do domů, kolik souvisí se sérií, není jasné. Na samotné Praze-venkov jih eviduje policie 30 vloupání.

Počty klesají

Od ledna počty vloupání do domů podle Kučery klesají. „Policie usilovně pracuje, je tam značný pokles, jediné, co mohu říci, že máme určitě podezření na konkrétní osoby,“ řekl Kučera.

Zloději ve Středočeském kraji řádí dál. ‚Přivezu policisty,‘ slíbil Hamáček. V Jesenici o tom nic neví

Číst článek

Policie podle něj každoročně zadrží řadu lupičů, kteří domy na území kraje vykrádají. Několik jich zadržela i letos. „Můžeme z toho usuzovat, že někdo z nich páchá i tuto sériovou činnost,“ uvedl Kučera.

Starostové jsou znepokojení, Jesenice se obrátila se žádostí o pomoc na ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). V otevřeném dopise ho požádala o zvýšení počtu policistů v regionu kolem Prahy. K výzvě se připojilo pět desítek starostů, lidé také podepisují petici. Hamáček starostům vzkázal, že policie maximálně posílila stavy a dělá vše pro dopadení pachatelů

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme