Policie vybrala loni na pokutách za dopravní přestupky 700 milionů korun

V průměru každý pátý řidič se v loňském roce dopustil dopravního přestupku a policie za ně vybrala bezmála tři čtvrtě miliardy korun. Radiožurnálu to potvrdil šéf dopravní policie Leoš Tržil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista vybírá auto ke kontrole | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

„Policie České republiky, a míním tím nejenom službu dopravní policie, ale i službu pořádkové policie v rámci dohledu, řešila přes jeden milion dopravních přestupků a uloženo bylo na pokutách přes 700 milionů,“ uvedl Tržil.

Svůj podíl na tom měl podle něj takzvaný Autotým s šestnácti rychlými passaty.

„Na místě bylo řešeno přes 32 tisíc dopravních, bylo uloženo přes 31 milionů na pokutách, bylo zjištěno 92 pachatelů trestných činů a u hrubých dopravních přestupků bylo přistoupeno i k uložení kauce v 306 případech, což je v úhrnné částce přes dva miliony,“ upřesnil šéf dopravní policie.

Počet lidí usmrcených na silnicích byl v roce 2011 nejnižší od roku 1990. Při dopravních nehodách loni zahynulo 707 lidí, tedy o 46 méně než v roce 2010. Počet nehod, těžce i lehce zraněných lidí byl druhý nejnižší od roku 1990.

Statistika dopravní nehodovosti za rok 2011

Petr Jansa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme