Policie vyhostila 51 členů Hells Angels

Členové motorkářského klubu Hells Angels se z celého světa sjíždějí do Prahy, kde začíná u koupaliště Džbán jejich třídenní sraz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hells Angels

První buňka Pekelných andělů vznikla po druhé světové válce v kalifornské Fontaně. Vznik motorkářského klubu byl reflexí na společenskou situaci, na válku ve Vietnamu, byla to revolta, touha po svobodě. Jméno Hells Angels odkazuje k 303. bombardovací letce, která bojovala za druhé světové války.

V současnosti existují kluby Hells Angels ve zhruba 30 státech včetně Česka. Kluby jsou izolovaným světem s vlastními přísnými pravidly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hell´s Angels.mp3

„Někteří členové klubu nejsou žádní svatouškové, ale takové lidi najdete ve všech zájmových skupinách,“ říká moderátor a novinář Standa Borkovec, který o klubu natočil dokument.

V Evropě se Hells Angels černě zapsali v 90. letech. Členové klubu a konkurenčního gangu Bandidos svedli ve Skandinávii krvavou válku. Byl to boj o kontrolu nelegálního trhu s narkotiky, který si vyžádal více než deset lidských životů. Použity byly i protitankové střely.

Policie zatím hlásí poklidný průběh akce

Kvůli srazu klubu je v pohotovosti i Policie České republiky. „Já si myslím, že se nic nežádoucího dít nebude. Kluci jen rádi jezdí na motorkách, na srazu si dají nějaké pivo, pustí si nahlas hudbu a tím to skončí. Určitě si nebudou vyřizovat účty a nebude se obchodovat s drogami,“ dodává Standa Berkovec.

Do České republiky se Pekelní andělé vrátili po pěti letech. Do areálu koupaliště zatím dorazilo asi 1500 účastníků, očekává se jich na dva tisíce.

Michaela Vydrová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme