Policie vyhostila přes stovku cizinců

Policie odhalila přes sto cizinců, kteří v České republice pobývají nelegálně. Všichni v nejbližší době náš stát opustí. Policie je odhalila při celorepublikové akci POBYT, která probíhala od čtvrtka do sobotní noci. Podle mluvčí cizinecké policie Taťány Muselové zkontrolovali policisté přes 26 tisíc cizinců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

"Tato akce probíhala na vytipovaných místech, kterými byla ubytovací zařízení, burzy tržnice, restaurace, na komunikacích vedoucích do větších center od státních hranicích, na autobusových a vlakových nádražích a v prostředcích hromadné dopravy a na dalších vytipovaných místech."

Podle Muselové probíhají podobné akce často. "Akce tohoto celorepublikového charakteru probíhají několikrát denně, na regionální úrovni probíhají takřka denně. Za posledního půl roku proběhla už třetí akce Pobyt."

Policisté uložili také přes 700 pokut, při kterých vybrali zhruba 450 tisíc korun. "Nejčastějšími nedostatky zjištěnými při této kontrolní akci bylo nedodržování pobytového režimu cizinců na území ČR, a to tím, že nejčastěji překročili lhůtu pro pobyt na území ČR stanovenou vízem."

Nejvíce kontrolovaných osob tradičně pocházelo ze zemí bývalého Sovětského svazu - zejména z Ukrajiny.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme