Policie: Výrobit trhavinu je příliš snadné

Českým kriminalistům zákon nedává možnost postihovat tvorbu ani prohlížení webových stránek s návody na výrobu výbušnin, pokud svým obsahem přímo nenavádějí k trestným činům jako například k terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní pyrotechnik

policejní pyrotechnik | Zdroj: ČTK

Na internetu jsou jich tak bez jakýchkoli překážek dostupné stovky. Vedoucí skupiny pro odhalování informační kriminality policejního prezidia Karel Kuchařík v pořadu Týden v Tahu Radiožurnálu řekl, že to může být v souvislosti se sílícím útoky teroristů velice nebezpečné.

"Takže vlastně se dostává k uživateli internetu poměrně jednoduchý návod, jak sestrojit z volně dostupných komponentů bez jakékoli bližší znalosti výbušný systém nebo bombu, trhavinu. V současné chvíli vidíme i možné zneužití právě ve vztahu k extremismu a následně k terorismu. s určitými sympatizanty, kteří se probudí nebo evokují právě ve vztahu k tomu, co nyní probíhá."

"Donedávna třeba ani nevěděli, že je v nich nějaká potřeba být nápomocni nějakému boji. A pokud to vezmu z toho špatného konce, tak může dojít k tomu, že se do toho velmi snadno zapojí a mohou ublížit," vysvětlil Kuchařík.

Milan Kopp, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme