Policie stíhá kvůli vraždě pumpařky jednoho muže za vraždu, druhého za loupež

Z prosincové loupeže a vraždy čerpadlářky v Nelahozevsi na Mělnicku jsou podezřelí dva muži ve věku 32 a 26 let. Policie je zadržela v pondělí a podala návrh na vazbu.

Video Praha (Aktualizováno: 15:20 16. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starší je stíhán za vraždu, hrozí mu až výjimečný trest, druhý je stíhán pro loupež, v případě prokázání viny mu hrozí deset let vězení.

Při přepadení odnesli asi deset tisíc korun v hotovosti a cigarety za zhruba tři tisíce korun. Řekl to na středeční tiskové konferenci Aleš Pavlík z krajského policejního ředitelství.

Policisté k případu, který se stal 3. prosince, prověřovali přes 300 poznatků. „Jeden ze zadržených je vícekrát trestán, oba mají kriminální minulost,“ dodal Pavlík.

Připomněl, že policisté pracovali i s verzí, že jedním z pachatelů je žena, a to kvůli jeho zvláštnímu způsobu chůze, který zachytily kamery. „Dalším šetřením, vyhodnocováním stop a tak podobně jsme tuto verzi vyloučili. Dále jsme vyfiltrovali poznatky, že pachatelem je muž a spolupachatelem je také muž,“ dodal.

Policisté zadrželi dva podezřelé z vraždy na benzinové stanici v Nelahozevsi

Číst článek

Mladšího z podezřelých zadrželi policisté v Kralupech nad Vltavou, staršího ve Vojkovicích na Mělnicku. Na případu pracovalo podle Pavlíka kolem 50 lidí.

Prosincová vražda

Čin byl výjimečný i tím, že pachatelé stříleli po ženě, která se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice.

Dvojice lupičů přepadla čerpací stanici poblíž Nelahozevsi na silnici 608 v prosinci 2018. Jeden z pachatelů přitom zastřelil osmapadesátiletou ženu, která na benzince pracovala.

Veřejnost po činu policisté žádali o pomoc s pátráním. Ze záběrů bezpečnostních kamer se například podařilo identifikovat batoh jednoho z pachatelů. Policie proto prosila o jakékoli informace v souvislosti s ním i jeho možným vlastníkem.

ČTK, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme