Policie vyšetřuje násilnou smrt bývalého vojáka KFOR

Policie vyšetřuje smrt muže, který se měl v sobotu zastřelit při oslavě v chatové osadě v Netíně u Velkého Meziříčí. Těžce zraněného převezla záchranka do nemocnice, kde o den později zemřel. Policie zatím neuvádí, jestli šlo o nešťastnou náhodu, nebo sebevraždu. Třicetiletý muž před několika lety sloužil v zahraničí u speciální vojenské jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole a náboj | Foto: Jan Rosenauer

"Údajně měl být členem KFOR, měl mít nějaké zbraně nebo co, nic víc ale nevím," řekl jeden z chatařů, který stejně jako několik dalších slyšel z chaty hluk. Případ samotný provází několik nejasností.

Vyšetřovatel Ladislav Kubík z kriminálky ve Žďáru nad Sázavou zatím nechce uvádět podrobnosti. Následující odpověď na dotaz o motivu či okolnostech případu se dala očekávat: "To se zatím neví a je to, říkám, předmětem vyšetřování."

Třicetiletý muž z Velkého Meziříčí si odsloužil devět měsíců v jednotkách KFOR, žil běžný život, měl práci a staral se o rodinu. Podle vyšetřovatele neměl zbrojní pas. Přesto pistoli buď on, nebo někdo jiný na oslavu donesl.

Byl to opravdu tragický omyl, nebo i tento mladý muž dlouho skrýval a nakonec neunesl psychické následky z války? Vyšetřování poběží nejméně dva měsíce.

Marika Táborská, Radek Tulis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme