Policie vyšetřuje okolnosti jmenování šéfky Státního pozemkového úřadu

Policie vyšetřuje jmenování šéfky Státního pozemkového úřadu Svatavy Maradové. Trestní oznámení obdrželo Městské státní zastupitelství v Praze. Podezřelým je podle serveru státní tajemník ministerstva zemědělství Jiří Bakalík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marian Jurečka ministr zemědělství | Foto: Filip Jandourek

Ten údajně Maradovou do funkce vybral, i když nesplnila zákonem stanovenou délku praxe. Ta má být, podle služebního zákona, dlouhá alespoň čtyři roky.

Podle pozemkového úřadu i ministerstva zemědělství ale Maradová všechny podmínky splnila. Ředitelkou úřadu se stala v červnu 2014.

Státní pozemkový úřad spravuje a prodává zemědělský majetek, který je v držení státu. Dále vykonává veřejnou správu v oblasti pozemkových úprav. Významnou část jeho agendy tvoří také církevní restituce.

Svatavu Maradovou před dvěma lety do funkce jmenoval ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL) na základě doporučení výběrové komise. O post se celkově ucházelo dvanáct lidí.

Státní pozemkový úřad do té doby vedl Martin Vrba a nahradil ve vedení úřadu Petra Šťovíčka. Toho ministr odvolal na konci února 2014 kvůli údajným vazbám na lobbistu Ivo Rittiga.

Daniel Černý, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme