Policie vyšetřuje zřícení haly v Kladně jako obecné ohrožení

Policie vyšetřuje případ zřícené haly v areálu bývalých kladenských hutí pro podezření z obecného ohrožení. Nikdo zatím nebyl obviněn, nejsou k dispozici ani žádné poznatky o možném pachateli, řekla Radiožurnálu mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Pod troskami části haly včera zahynuli dva muži, další tři utrpěli těžká zranění.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v ruinách zřícené haly

v ruinách zřícené haly | Zdroj: ČTK

"Případ je na začátku vyšetřování, policie ho prošetřuje jako podezření z trestného činu obecného ohrožení," uvedla Šteinerová.

Vše nasvědčuje tomu, že muži, kteří včera zůstali pod troskami opuštěné budovy, zřejmě kradli kovové části konstrukce. Neštěstí si vyžádalo dvě oběti a další tři muži byli těžce zraněni, jednomu se s lehčím zraněním podařilo vyprostit a utéct.

Zbořeniště je nyní ohraničeno páskou a hlídá ho městská policie. Strážníci budou na místě do doby, než se město domluví s vlastníkem, jak bude objekt dál zabezpečen. O dalším osudu narušené haly se má rozhodnout zítra, kdy se k situaci vyjádří statik.

"Stavební úřad začne řešit všechny záležitosti kolem této věci. Město se postará o to, aby místo bylo zabezpečené do té doby, než bude vydán demoliční výměr, a potom bude město po vlastníkovi vyžadovat nějaké vyrovnání," potvrdila mluvčí kladenské radnice Petra Kučerová.

Vlastník podle kladenského primátora Dana Jiránka požádal už dříve stavební úřad, aby směl objekt zbořit. Rozhodování ale komplikovala skutečnost, že je majetek v zástavě. Svědci události dávají vinu i městské policii, že objekt dostatečně nehlídala. To ale primátor odmítl. "Městská policie nemůže hlídat soukromé objekty, byla by to konkurence hlídacím službám," podotkl Jiránek.

Krádeže železa a dalších věcí v areálu jsou podle magistrátu prakticky na denním pořádku. Například v pátek odtud strážníci vykázali po upozornění ostrahy dvě desítky lidí. Někteří z nich vykopávali kabely a pálili je, aby získali kov.

Podobným událostem by se mohlo podle Jiránka předejít, pokud by sběrné suroviny, bazary a zastavárny nesměly ze zákona vyplácet za věci peníze hotově. Hradily by je bankovním převodem nebo složenkou. "Člověk, který potřebuje ten večer peníze na alkohol, na drogu nebo do hracích automatů, tak to dělat nebude, protože je dostane za čtrnáct dní," míní primátor.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme