Policie vyslechne zdravotníky třebíčské nemocnice

Rodiče z Jabloňova na Žďársku poprvé viděli svou pravou dceru. 10 měsíců totiž vychovávali cizí dítě, které jim s největší pravděpodobností vyměnili pracovníci třebíčské porodnice. Včera se rodiče setkali s rodinou z Přibyslavic na Třebíčsku, která zřejmě vychovává jejich skutečnou dceru. Naznačily to testy DNA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

třebíčská nemocnice | Zdroj: ČTK

Policisté v nejbližších hodinách zahájí výslechy pracovníků třebíčské porodnice. Musí zjistit, jestli dvěma rodinám z Jabloňova a Přibyslavic vloni vyměnili děti z nedbalosti, nebo šlo o úmysl. Obě rodiny vychovávaly cizí děti 10 měsíců a záměnu před pár dny odhalily náhodou.

Mluvčí třebíčských policistů Marcela Lavická Českému rozhlasu řekla, že stále připadá v úvahu i možnost obchodování s dětmi: "Prozatím to bylo přijato jako podezření ze spáchání trestného činu obchodování s dětmi, ale v případě zjištění nových skutečností může být v průběhu vyšetřování změněna právní kvalifikace, a to na trestný čin poškozování cizích práv."

Pokud se obchodování s dětmi podaří prokázat, hrozí pachateli až 3 roky vězení. V případě poškozování cizích práv je sazba až 2 roky odnětí svobody.

Obě rodiny si děti chtějí vyměnit ještě do Vánoc. Zároveň se shodly na tom, že dívkám vymění jména, aby se jmenovaly tak, jak si jejich biologičtí rodiče přáli.

Petr Zettner, Martina Lustigová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme