Policie vyzývá veřejnost v cause Kajínek

Policie, která osm dní bezvýsledně pátrá pro uprchlém trestanci Jiřím Kajínkovi, dnes vyzvala veřejnost, aby ji s hledáním dvojnásobného vraha pomohla. Mluvčí koordinačního pátracího štábu Josef Ostřanský však nezveřejnil žádné konkrétní stopy, o nichž se ještě zmiňoval dnes ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„S ohledem na dosavadní zjištění se obracíme na občany, kteří se v neděli 29. října večer pohybovali v okolí věznice či obce Mírov nedaleko Mohelnice a zaznamenali výskyt či průjezd podezřelých osob či vozidel, aby nás kontaktovali,“ řekl Ostřanský. Podle něho mohou lidé volat na linku 158 nebo se obrátit na kterékoli oddělení policie.

Ostřanský ráno řekl, že výzva se bude týkat stop, které se policii během víkendu podařilo objevit. „Zatím nemohu být konkrétní. Pokud se nám však stopy během dopoledne potvrdí, vyzveme lidi, aby nám v této věci pomohli,“ řekl Ostřanský. Nyní nechtěl o stopách mluvit s tím, že žádné konkrétní nejsou.

Policie podle mluvčího pracuje současně na dvou verzích. První je ta, že se Kajínek skrývá v okolí věznice. Podle druhé verze měl trestanec komplice, který ho čekal s autem poblíž věznice. „Nemáme poznatek, který by některou z těchto verzí vylučoval,“ podotkl Ostřanský. „Pokud by platila druhá verze, Kajínek se zřejmě skrývá v některém větším městě a není vyloučeno, že si změnil podobu.“

Kvůli útěku nebezpečného vězně, který si odpykával doživotní trest za nájemné vraždy, byl odvolán ředitel mírovské věznice Milan Kohoutek, osm lidí bylo krátce po útěku postaveno mimo službu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme