Policie zabavila extázi za 15 miliónů korun

Drogu extázi za 15 miliónů korun zabavila policie při zatím dosud největším zátahu proti syntetickým drogám v Česku. Zcela zlikvidován byl koncem května celý řetězec distibutorů, kteří extázi dováželi z Holandska a u nás pak rozprodávali. Na rok trvající akci spolupracovali i zahraniční specialisté, celníci a Útvar pro odhalování korupce a ekonomické kriminality.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Věra Luptáková

Jak Radiožurnálu řekl vyšetřovatel Oldřich Dvořák, všichni zatčení už byli obviněni. "V současné době je ve vazbě 15 lidí, kdy 6 z nich hrozí trest odnětí svobody od 10 do 15 let a 9 z nich od 2 do 10."

Zátah vyvrcholil na konci května a policie ho připravovala více než rok. Kromě speciálního policejního týmu a odborníků ze zahraničí se na operaci podílel i velký počet celníků. Radiožurnálu to řekl Bohumír Marek z Generálního ředitelství cel. "Jsme nasadili téměř 100 celníků z celé republiky, ať už to byli psovodi, ať to byli speciální operativní skupiny, ať to byli kriminalističtí technici na provádění domovních pohlídek a samozřejmě i specializované útvary celní správy, o kterých nebudu podrobněji mluvit." Z držení a distribuce drog obvinila policie 15 lidí ve věku od 20 do 40 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bohumír Marek o nasazení celníků

Při domovních prohlídkách policie zabavila 70 000 tablet extáze za 15 miliónů korun a několik desítek tisíc dávek LSD, řekl policejní rada Oldřich Dvořák. Policisté zajistili také 200 000 korun. Speciální policejní tým "Výnosy" bude zjišťovat, zda pocházejí z trestné činnosti.

Jak Radiožurnálu řekl šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous, jde o zatím největší zátah proti syntetickým drogám v Česku."To znamená od distributora na ulici až po organizíátory v České republice a přes ně až na zdrojovou osobu v holandsku a vypadá to, že i na laboratoř kde stále ještě probíhá šetření holandských kolegů."

Jeho tým je ale v boji proti drogám i přes veškerou snahu úspěšný jen částečně, přibližně z 20 až 30 procent. "Proto jsme také velmi výraznými zastánci prevence a předcházení a zejména zlomení té situace v oblasti poptávky."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme