Policie začala vyšetřovat tajemníka SPD Staníka kvůli výrokům o menšinách

Tajemníka Strany přímé demokracie (SPD) Jaroslava Staníka začala vyšetřovat policie kvůli jeho výrokům ve sněmovní restauraci na adresu Židů, Romů a homosexuálů. Podle serveru Aktuálně.cz začala předvolávat první svědky, mezi kterými je ministryně v demisi Michaela Marksová nebo bývalý poslanec Marek Černoch.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tajemník SPD Jaroslav Staník | Foto: Repro SPD

„Státní zástupkyně došla k závěru, že jsou dány důvody k zahájení úkonů trestního řízení,“ citoval portál vyjádření státní zástupkyně Kláry Svobodové z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1, které zaslala Janu Cemperovi ze serveru Manipulátoři.cz. Ten v listopadu podal na Staníka trestní oznámení.

'Střílet po narození.' Tajemník SPD urážel ve sněmovně gaye, Židy a Romy, tvrdí Marksová a Černoch

Číst článek

Skutečnosti podle ní důvodně nasvědčují tomu, že byl spáchán trestný čin. Jako svědky si policie předvolala politiky, kteří o Staníkových výrocích už předtím mluvili veřejně – ministryni v demisi Michaelu Marskovou a někdejšího poslance Marka Černocha.

Podle vyjádření Marksové měl Staník po jejím příchodu do sněmovní restaurace mluvit o tom, že by homosexuálové „měli jít do plynu“.

Marek Černoch tvrdí, že se výroky týkaly i Romů a Židů. „Bylo to dokonce mnohem horší. Vyzýval k tomu, aby se všichni homosexuálové, Romové a Židé stříleli už po narození,“ prohlásil v listopadu politik.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme