Policie začne v nejbližších dnech s vyšetřováním Vlasty Parkanové

Policie už dostala ze sněmovny stanovisko k vydání poslankyně TOP 09 Vlasty Parkanové k trestnímu stíhání. V nejbližších dnech pak vydá usnesení o zahájení trestního stíhání kvůli předraženému nákupu armádních letounů CASA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlasta Parkanová na jednání sněmovny o jejím vydání k trestnímu stíhání | Zdroj: ČTK

Radiožurnálu to řekl mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej s tím, že případ Parkanové bude řešit Vrchní státní zastupitelství v Praze. Zatím ale neví nic o tom, zda pro ni žalobce žádá vazbu.

„Tyto informace nemám k dispozici, čili nemáme informace, že by policejní orgán dával státnímu zástupci podnět k vzetí do vazby. V této věci bych pouze uvedl, že návrh na vzetí do vazby se dává na osobu obviněnou. Paní poslankyně Parkanová v tuto chvíli není obviněnou osobou.“

Do čela Vrchního státního zastupitelství v Praze zatím nebyl nikdo jmenován, takže ve funkci zůstává odvolaný žalobce Vlastimil Rampula. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS nevyloučil, že by ho mohla nahradit ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Jana Zemanová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme