Policie žádá o pomoc při pátrání po šestileté dívce ze Žižkova

Pražští policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po šestileté Valerii. Dívku, která byla soudem svěřena do poručnické péče své babičce, několik měsíců nikdo neviděl. Šedesátiletá poručnice nedokázala při výslechu vysvětlit, kde se dívka nachází.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na zveřejněné fotografii je dívka stará dva roky, novější snímek nemá policie k dispozici. | Zdroj: Policie ČR

Naposledy byla Valerie s jistotou viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici v Praze na Žižkově. Vysoká je zhruba 120 centimetrů, má černohnědé vlasy a hnědé oči. V levém obočí má jizvu.

Na zveřejněné fotografii je dívka stará dva roky, novější snímek nemá policie k dispozici.

S babičkou dívky zahájili trestní stíhání pro trestné činy opuštění dítěte nebo svěřené osoby a zanedbání povinné výživy. Zároveň podali podnět na její vzetí do vazby, což soud akceptoval.

Policie ví o zmizení dívky zhruba od poloviny srpna. Kriminalisté nejprve prověřovali, jestli se dívka nenachází u příbuzných či není hospitalizovaná v nemocnici. Babička coby opatrovnice s kriminalisty na toto téma odmítla komunikovat, proto ji soud na doporučení policie poslal do vazby.

Zároveň kriminalisté o zmizení dívky mluvili i s jejími sourozenci, kteří jsou nezletilí. To se uskutečnilo tento týden, ale protože ani tyto rozhovory nevedly k nalezení dívky, rozhodli se policisté požádat o pomoc veřejnost. Sourozenci dívky byli poté, co byla jejich babička vzata do vazby, umístěni do sociálního zařízení.

Jestliže jste dívku viděli, víte, kde by se mohla nacházet, nebo o ní máte jakékoliv informace, kontaktujte linku 158.

haf, hm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme