Policie zadržela bývalé manažery ŘSD, jsou podezřelí z korupce

Policie vyslýchá dva bývalé vysoce postavené manažery a právníka Ředitelství silnic a dálnic kvůli podezření z korupce. Detektivové obvinili také majitele dvou obchodních společností, který manažerům úplatek poskytl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto.

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Manažeři měli s obchodními společnostmi v roce 2006 uzavřít nevýhodné smlouvy o pronájmech pozemků a zbudování odpočívadel a čerpacích stanic a stát tak připravit o téměř 270 milionů korun, řekl Radiožurnálu mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem večerních Ozvěn dne byl mluvčím Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej

„Včera jsme zadrželi celkem sedm osob. Celý den na území České republiky probíhaly domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor, v rámci kterých jsme mimo jiné zajistili i několik milionů korun v hotovosti. Dnes ráno byly obviněny čtyři osoby. Tři z těchto osob jsou bývalými zaměstnanci Ředitelství silnici a dálnic,“ upřesnil Ibehej.

Podle informací Lidových novin je jedním ze zadržených bývalý generální ředitel ŘSD Petr Laušman.

Za uzavření smluv zajistil majitel společností bývalému manažerovi ŘSD vlastnická práva k bytu v Krkonoších v hodnotě nejméně 1,7 milionu korun. „Dalším úplatkem byly finanční prostředky v celkové výši 15 milionů korun, jejichž úhrada byla zajištěna směnkami,“ doplnil Ibehej.

Tereza Janouškovcová Bartůňková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme