Policie zadržela další uprchlíky. Od začátku roku jich už odhalila 2500

Cizinecká policie v noci na dnešek zadržela dalších 21 běženců. Podle policistů je od začátku roku odhalených uprchlíků zhruba o polovinu víc než loni.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrole cizinecké policie neunikl ani linkový autobus z Vídně do Hamburku

Kontrole cizinecké policie neunikl ani linkový autobus z Vídně do Hamburku | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Pokud se bavíme o prvních pěti měsících tohoto roku, tak na území České republiky bylo zjištěno už 2500 nelegálních migrantů, což je nárůst o 42 procent oproti shodnému období loňského roku,“ řekla policejní mluvčí Kateřina Rendlová.

Nejčastěji se jedná o běžence ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku, ale jsou mezi nimi třeba i lidé ze Somálska, Srí Lanky, Gambie, Pákistánu či Ghany.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledky kontrol zaměřených na nelegální migranty přiblížila mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová

Zvýšený počet odhalených uprchlíků v posledních dnech nechtěla Rendlová přeceňovat. „Je pravda, že za poslední dny se ta čísla nepatrně zvýšila, ale já bych nechtěla mluvit o trendu, pokud se bavíme o několika dnech nazpět,“ uvedla mluvčí.

Mezi místa, kde se policistům daří uprchíky zadržet, patří zejména Břeclavsko, Praha či Pardubicko, Česká republika však pro běžence zpravidla není cílovou zemí.

Policisté zpřísnili kontroly minulý týden, podle Rendlové se však na problém zaměřují už delší dobu. „To opatření sice bylo vyhlášeno ve čtvrtek, ale imigrační vlna nepřišla ve čtvrtek, ta přišla už na konci minulého roku a začátkem tohoto roku, a policie na to reagovala už v tu dobu,“ uvedla.

Vývoj kolem uprchlíků prý policisty nezaskočil. „Byli jsme na to připraveni, že ta situace se bude vyvíjet tímto směrem,“ dodala Rendlová.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme