Policie zadržela jednoho z bossů italské mafie

Jednoho z vysoce postavených členů italské mafie Luigiho Putroneho zadržela česká policie v Krásném Březně u Ústí nad Labem. V rodné zemi byl na konci devadesátých let odsouzen v nepřítomnosti na doživotí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luigi Putrone | Zdroj: ČTK

Čtyřiačtyřicetiletý Putrone je hlavou jednoho z velkých rodinných klanů Cosa Nostry z provincie Agrigento a podílel se na sérii vražd. Sám jich má na svědomí devět a od roku 1998 je na útěku.

Putrone žil zřejmě několik let přímo v Ústí nad Labem. Jiří Ráž z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu dodává, že mafián je nyní v policejní cele a vede se předběžné řízení o jeho vydání: "Pan Putrone byl vyslechnut. Lze říci, že nám v praxi předvedl, jak vypadá omerta, tedy jsme se nic podstatného nedozvěděli o jeho pobytu na území naší republiky. Pouze taková zajímavost, pan Putrone se svým vydáním alespoň před policií uvedl, že souhlasí."

Šéf karabiniérů z provincie Agrigento Massimo Cuccini podotkl, že Putroneho klan se specializoval na prodej drog, ovlivňování veřejných zakázek a na vybírání výpalného.

"Mezi nejzávažnější zločiny, které spáchal, patří únos a věznění dítěte, syna zločince později spolupracujícího jako informátor s justičními orgány. Chlapce věznil na několika místech, později zavraždil a jeho tělo rozpustil v kyselině," uvedl Cuccini.

Milan Kopp, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme