Policie zadržela jednoho z organizátorů CzechTeku

Policisté drží v cele pětatřicetiletého muže z Prahy, který je podezřelý z organizace nepovolené technoparty CzechTek v Boněnově na Tachovsku. Informaci o zadrženém muži potvrdila Českému rozhlasu západočeská policejní mluvčí Helena Malotínská.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty | Foto: Petr Eret

"Policie v souvislosti s organizováním nepovolené technoparty u obce Boněnov na Tachovsku zadržela podezřelou osobu. V současné době policie provádí standardní úkony v trestním řízení a s ohledem na vyšetřování nebudeme zatím podávat žádné další informace."

Údajného organizátora technoparty už vyslechli tachovští policisté. Zatím proti němu nevznesli žádné obvinění. Po dalších pořadatelích nepovolené akce, které se minulý víkend zúčastnilo dvacet tisíc lidí z celé Evropy, policisté stále pátrají.

Louku u Boněnova, kde se CzechTek konal, dnes uklízeli dobrovolníci. Na odvoz odpadků si najali několik nákladních automobilů. Úklid okolního lesa bude ale trvat ještě několik dní. K úklidu louky vyzvali organizátoři technoparty dobrovolníky na internetu. Asi stovka lidí výzvu vyslyšela a na louku dorazila ráno.

Policie všechny účastníky úklidové akce kontrolovala a zjišťovala, kdo je najal. K žádnému incidentu nedošlo. Nájemce louky, soukromý zemědělec Libor Lúdik, který na organizátory akce i policii podal trestní oznámení, si prohlédne louku až po neděli.

Jana Zemanová, Marika Táborská, Ladislav Válek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme