Policie zadržela kamion s majetkem Krejčířových

Finanční policie zajistila v pondělí u Berouna kamion se společným majetkem manželů Krejčířových. Náklad za miliony korun policisté zabavili a nyní zjišťují, kam měl kamion namířeno. Miliardář Radovan Krejčíř je již dva měsíce na útěku, minulý týden zmizela i jeho žena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: Policie ČR

"Kamion zadržela finanční policie na základě operativních poznatků pátracího týmu Jehla v pondělí odpoledne při celní deklaraci nedaleko Berouna," uvedla mluvčí Policejního prezidia Blanka Kosinová.

Po přesném soupisu majetek převzali pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. "Hodnota majetku zatím není přesně vyčíslena, předběžný odhad je řádově v milionech korun. Kam měl kamion namířeno, je předmětem šetření," doplnila Kosinová. Policie podle ní nemůže vzhledem k nynějšímu trestnímu řízení zveřejnit více informací.

Krejčíř policii utekl letos v červnu při domovní prohlídce v jeho luxusní vile v Černošicích u Prahy. Je stíhán jako uprchlý za přípravu podvodu a přípravu vraždy celníka. Již dříve byl obviněn za půlmiliardový celní únik a za vytunelování firmy Technology Leasing.

U ostravského soudu je podnikatel obžalován za to, že podvodným způsobem vylákal od představitelů společnosti Frymis 55.000 akcií otrokovické teplárny v hodnotě 75 milionů korun. Krejčíř dosud nebyl pravomocně odsouzen.

Policie v den Krejčířova zatčení a následného útěku našla v pražské kanceláři jeho dvou firem - DKR INVEST PRAHA a CORIMEX - velké množství bankovek. Nyní zjišťuje, zda byly pravé.

Veronika Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme