Policie zadržela muže podezřelého z výhrůžek bombou na magistrátech a nádražích

Policie zadržela v Hradci Králové jednačtyřicetiletého muže, kterého podezírá z dnešních výhrůžek bombou na magistrátech a vlakových nádražích v Česku. Podle mluvčí policejního prezidia Markéty Janovské mu za šíření poplašné zprávy hrozí až 5 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté před hlavním nádražím v Praze | Zdroj: ČTK

„V tuto chvíli s ním probíhají úkony v trestním řízení. Muž je podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu v případě odsouzení hrozí 5 let odnětí svobody,“ vypověděla Českému rozhlasu Janovská.

„V případě, že se bude po vyčíslení pohybovat škoda na částce vyšší než 5 milionů korun, mohl by být ohrožen i trestní sazbou větší než 8 let odnětí svobody.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Policie zadržela v Hradci Králové muže, který je podezřelý, že anonymně nahlásil bombu na více než 10 místech ČR. Postup policie v tomto případu popsala mluvčí Policejního prezidia Markéta Janovská

Kvůli bombové hrozbě dnes policie evakuovala stovky lidí asi na 10 místech v Česku, žádné výbušniny ale nenašla.

Podle informací od magistrátů a Českých drah se hrozba týkala magistrátních budov a hlavních nádraží v Praze, Plzni a Pardubicích, mladoboleslavského magistrátu, jičínské radnice a jedné pardubické školy. Na nádražích byl zastaven provoz vlaků a v Praze také metra.

Pražské hlavní nádraží uzavřeli policisté krátce po poledni zhruba na 45 minut. Vlaky se kvůli zásahu zpozdily o 40 až 60 minut. České dráhy teď podle mluvčího drah Petra Šťahlavského sčítají škody. Jejich výše je podle něj závislá na místě a době omezení provozu.

Policie zasahovala na víc než 10 místech v Česku, anonym tam ohlásil bombu

Číst článek

Policejní prohlídky trvaly 4 až 5 hodin. Do akce byly nasazeny stovky policistů. Zároveň byly stovky obyvatel evakuovány.

Loni policie řešila 214 případů podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. Zhruba polovina byla vyřešena.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme