Policie zadržela na Strahově italského technaře

Policisté večer zatkli italského technaře. Při pondělní demonstraci v Praze na Letné údajně najížděl vozem na jejich kolegy. Muž se ale zadržení bránil a na policisty poštval svého psa, který dva z nich zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty na Strahově | Zdroj: ČTK

Pro muže si policisté přijeli ve středu kolem 19. hodiny na pražský Strahov, kde italští fanoušci techna parkují. Ital je podezřelý z trestného činu útoku na veřejného činitele.

"Při zadržení byl na policisty poštván pes, který dva z nich zranil. Policisté tak byli nuceni použít služební zbraň a nebezpečné zvíře zranili," popsala Radiožurnálu zásah mluvčí pražské policie Daniela Razímová.

Další podrobnosti o zásahu budou podle mluvčí známy až během dne. Italští vyznavači techna, parkující na pražském Strahově, zpravodaji ČTK řekli, že policie zadržela řidiče jejich kamionu. Tvrdili, že pes nikoho nenapadl.

Několik nocí se na Strahově konala menší technoparty. Na hlasitou hudbu ve dne v noci si stěžovaly desítky místních lidí. Protože jsou však technaři na soukromém parkovišti, policie nemohla jen z důvodu rušení nočního klidu zasáhnout.

Na Strahov se fanoušci technohudby přesunuli o víkendu po rozehnání technoparty CzechTek na Tachovsku. Její účastníci dnes začnou uklízet louku, na níž se akce konala. Chtějí prý dostát svojí odpovědnosti za stav místa, jak jim to ukládá nájemní smlouva.

Veronika Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme