Policie zadržela Rusa podezřelého z útoku na dům ministra Stropnického

Policisté podle informací časopisu Respekt zadrželi muže, kterého podezřívají z nedávného útoku na dům ministra obrany Martina Stropnického. Jedná se o osobu ruské národnosti, která v Česku přechodně žije. Muž je od pondělí ve vazbě a všechna obvinění odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Stropnický | Foto: Filip Jandourek

Policie se zadrženým zabývala v souvislosti s jiným případem a na jeho osobu v případu útoku ji přivedly pachové zkoušky nalezené na jedné ze zápalných lahví, uvádí Respekt.

Útoku údajně předcházelo několik výhružných e-mailů, které prý Stropnický dostal a kde mu mělo být vyhrožováno, aby nezaujímal kritický postoj vůči Rusku.

Ministr obrany o průběhu vyšetřování ví. „Pan ministr tuto informaci k dispozici má také, ovšem počká si na konečný výsledek vyšetřování, takže v tuto chvíli informaci komentovat nebude,“ řekl mluvčí ministerstva Petr Medek.

Útok se stal v noci ze 6. na 7. června, na rodinný dům Stropnických dopadly čtyři zápalné lahve. Ministr později Českému rozhlasu potvrdil, že lahve obsahovaly hořlavou látku. Nikdo nebyl zraněn, ministr s manželkou a dětmi v době útoku v domě nebyl.

ČRo, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme