Policie zadržela vysokého důstojníka ministerstva obrany zapleteného do korupce

Při přidělování lukrativních zakázek na ostrahu muničních skladů se na ministerstvu obrany zřejmě uplácelo. Policisté z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality zadrželi v úterý přímo při předávání úplatku tři osoby. Jednou z nich je i vysoký důstojník ministerstva, u kterého policie našla milion korun. Podle informací Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu se jedná o ředitele odboru infrastruktury ministerstva obrany plukovníka Miroslava Beňa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, úplatek | Foto: Rádio Praha

Další dva zatčení jsou z brněnské agentury Trade Fides, která před třemi roky získala kontrakt na střežení zmíněných objektů. Měla ale zájem i o další zakázky. Celkem jí měly vynést bezmála 4 miliardy korun.

Podle mluvčího policejního prezidia Davida Kubaláka skončili všichni zadržení v policejní cele. "Jsou obviněni z trestných činů podplácení, přijímání úplatků a zneužívání pravomocí veřejného činitele a jsou všichni ve vazbě," potvrdil Českému rozhlasu Kubalák.

Brněnská firma Trade Fides má mimo ostrahy muničních skladů na starosti i ostrahu českokrumlovského zámku a instalovala například bezpečnostní systém do zastupitelského úřadu v Moskvě. Společnost prošla prověrkou pro práci s utajovanými skutečnostmi do stupně Tajné.

Plukovník Beňo se na ministerstvu věnuje zakázkám NATO a s agenturou Trade Fides spolupracoval podle informací Českého rozhlasu i na vybavení bezpečnostní technikou při rekonstrukci letišť v Náměšti a Čáslavi.

Související příspěvek: Utajovaná, ale lukrativní zakázka na střežení muničních skladů

Pavel Otto, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme