Policie zajistí převoz Pitra do Čech. Detaily ale tají

Ministerstvo spravedlnosti dnes obdrželo oficiální vyjádření ze Švýcarska o tom, že kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr stáhl svou žádost o azyl. Pitr se tak vrátí do Česka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Pitr. (Archivní snímek) | Foto: Archiv ČRo

Převoz odsouzeného podnikatele zajistí česká policie, nicméně doba vydání ani další podrobnosti nebudou z bezpečnostních důvodů zveřejněny. Tomáš Pitr se do Česka vrátí dobrovolně. V polovině března to oznámil jeho advokát.

Důvodem může být to, že loni městský soud v Praze rozhodl o obnovení Pitrova řízení v kauze daňových deliktů. Tomáš Pitr chce v novém procesu spolupracovat, považuje ho totiž za férový.

"Pan Pitr od léta loňského roku průběžně hodnotil stav projednávaní jeho věci a jeho úroveň a nabyl přesvědčení, že v jeho procesu začala být plně respektována jeho práva na spravedlivý proces," řekl serveru iDnes.cz Pitrův obhájce Jan Křivánek.

Původně Vrchní soud vyměřil Tomáši Pitrovi spolu s Miroslavem Provodem v roce 2006 za daňové delikty pětileté vězení. K trestu ale Pitr nenastoupil a začal se skrývat v zahraničí. V roce 2010 dostal Pitr souhrnný šestiletý trest v souvislosti s obchody s akciemi potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny.

Po letech na útěku ho v červenci 2010 ve Svatém Mořici zadržely švýcarské úřady, které už pravomocně rozhodly, že Pitr bude vydán zpět do České republiky. Odsouzený si ale ve Švýcarsku původně požádal o azyl, což mohlo vydání do České republiky zkomplikovat.

ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme