Policisté v českobudějovické Stromovce nenašli muže se zbraní. Vyšetřují, jestli nešlo o planý poplach

Policie ve středu odpoledne obsadila oblíbený park v Českých Budějovicích Stromovku. Prvotní informace naznačovaly, že v parku pobíhal muž se zbraní. Informaci přinesl server iDnes.cz. Policejní zásah skončil kolem půl páté. Žádné informace policisté nezveřejnili.

České Budějovice (Aktualizováno: 17:08 17. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní páska na lávce, která vede do budějovické Stromovky | Foto: Martin Pokorný

Lesopark byl podle serveru iDnes.cz obehnaný policejní páskou. Policisté všem prý doporučovala, aby se schovali.

„Chtěli jsme se projet po parku na kolech, ale zastavili nás u Kauflandu a dál nepustili. Prý je tam snad někdo se zbraní," řekl serveru jeden z obyvatel Českých Budějovic.

Policisté ale odmítli sdělit jakékoli podrobnosti. „Máme tady policejní opatření, provádí se kontrola celého objektu. Zatím nemohu více konkretizovat," řekl serveru iROZHLAS.cz jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Podle policejního mluvčího tam pátrali po ozbrojeném muži. Uzavřené bylo i parkoviště u obchodního domu Kaufland. Situaci na místě sledoval reportér Českého rozhlasu České Budějovice Martin Pokorný.

„Uzavřené jsou všechny přístupové cesty do Stromovky. Pohyb lidí na parkovišti u obchodního domu Kaufland monitorují ozbrojení policisté. Ti vyvádějí jednotlivé zákazníky k jejich autům. Na parkoviště nikoho nepustí. Dopravu odklání už na kruhovém objezdu. V okolí jsou dlouhé kolony," hlásil Pokorný ve tři hodiny.

Pátrání po údajně ozbrojeném muži skončilo po půl páté. Po celé odpoledne byl uzavřený lesopark Stromovka i parkoviště před obchodním domem Kaufland. Policie akci odvolala bez dalších podrobností. Teď budou kriminalisté prověřovat hlášení, které dostali krátce před 13:00 hodinou i další informace.

Do obchodního domu Kaufland se vracejí zákazníci a otevřené je i parkoviště. Na místě je reportér Martin Pokorný. „Teď už auta zase odjíždějí a přijíždějí a ozbrojenci jsou pryč. Policie nezveřejnila žádné informace. Nyní bude vyšetřovat veškeré poznatky a informace. Řešit budou i to, jestli nešlo o planý poplach," dodal Pokorný.

Podle serveru iDNES nikoho policisté nenašli.

Lucie Hochmanová, Martin Pokorný, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme