Policie zastavila vyšetřování vydírání Forejta. Nepodařilo se ho prokázat

Policie odložila případ kompromitujícího videa Jindřicha Forejta. Nepovedlo se totiž prokázat, že někdejšího hradního šéfa protokolu někdo vydíral. Forejt si tuto verzi případu nejspíš vymyslel.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Ovčáček a Jindřich Forejt na tiskové konferenci na Pražském hradě. | Foto: Filip Jandourek

Forejt na policii uvedl, že ho 19. října loňského roku ze skrytého čísla kontaktoval někdo neznámý. Ten mu prý oznámil, že má jeho nahrávku, jak šňupe bílý prášek. Pokud přinese na schůzku 250 tisíc korun, video zničí. Jenže podle údajů od mobilního operátora v uváděný čas Forejtovi nikdo nevolal, informoval portál Seznam Zprávy

Vyhrožovali mi nemilosrdnou kampaní, chtěli moji likvidaci, píše Forejt Klausovi

Číst článek

„Výsledek trestního řízení byl ten, že skutkové tvrzení oznamovatele se neprokázalo. Z údajů, které byly zjištěny u mobilního operátora, vyplynulo, že v uváděný čas k žádnému hovoru nedošlo," vysvětlil státní zástupce Jan Lelek, který dohlížel na vyšetřování případu. 

Forejt podle něj na své verzi událostí i přes upozornění policie trval.

„Abych to zjednodušil: Nepodařilo se prokázat A, tedy ten telefonát, a proto policejní orgán dospěl k závěru, že zřejmě nedošlo ani k tomu B, to znamená k samotné schůzce," sdělil Lelek.

Bývalý šéf hradního protokolu to nijak nekomentoval, na otázky novinářů podle Seznamu nereaguje. Server dodává, že v nejvyšších kruzích české politiky působí organizovaná skupina prostitutů a prostitutek. Ti pomocí videa pořizují kompromitující materiály proti různým lidem.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme