Policie zatkla další lidi z Berdychova gangu

Kriminalisté přišli na stopu dalším pachatelům z Berdychova gangu. Organizovaná skupina zločinců, ve které mají figurovat i elitní policisté, je podezřelá z vražd a vydírání majetných podnikatelů. Ke čtyřiceti stíhaným lidem přibyli další čtyři muži, které zadržel policejní Útvar rychlého nasazení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí policejního prezídia Blanka Kosinová: " Při domovní prohlídce se našly legálně držené zbraně, nelegálně držený samopal, větší počet nábojů různých ráží, padělky amerických dolarů a další důkazní předměty a materiály. Všichni čtyři už byli obviněni a spolu s nimi bylo zahájeno trestní řízení dalších dvou mužů, kteří již jsou ve vězení."

Podle policie se organizovaný gang trestnou činností v letech 1996 až 2002 obohatil o několik desítek milionů korun. Podle státního zástupce v přestrojení za policisty přepadli a unesli asi 14 podnikatelů. Navíc při fingovaných dopravních kontrolách přepadali kamiony. Využívali přitom znalostí policejní taktiky, používali policejní výstroj, výzbroj a padělané doklady.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme