Policie zatkla další lidi z Berdychova gangu

Kriminalisté přišli na stopu dalším pachatelům z Berdychova gangu. Organizovaná skupina zločinců, ve které mají figurovat i elitní policisté, je podezřelá z vražd a vydírání majetných podnikatelů. Ke čtyřiceti stíhaným lidem přibyli další čtyři muži, které zadržel policejní Útvar rychlého nasazení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí policejního prezídia Blanka Kosinová: " Při domovní prohlídce se našly legálně držené zbraně, nelegálně držený samopal, větší počet nábojů různých ráží, padělky amerických dolarů a další důkazní předměty a materiály. Všichni čtyři už byli obviněni a spolu s nimi bylo zahájeno trestní řízení dalších dvou mužů, kteří již jsou ve vězení."

Podle policie se organizovaný gang trestnou činností v letech 1996 až 2002 obohatil o několik desítek milionů korun. Podle státního zástupce v přestrojení za policisty přepadli a unesli asi 14 podnikatelů. Navíc při fingovaných dopravních kontrolách přepadali kamiony. Využívali přitom znalostí policejní taktiky, používali policejní výstroj, výzbroj a padělané doklady.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme