Policie zatkla gang prodejců drog řízený z věznice

Až 15 let vězení hrozí sedmi členům organizované skupiny výrobců a prodejců pervitinu, které zadrželi detektivové z Národní protidrogové centrály. Stejnému obvinění z nedovolené výroby a držení omamných látek čelí i dva hlavní organizátoři odsouzení za dvojnásobnou vraždu k výjimečnému trestu 18 let odnětí svobody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatýkání organizované skupiny

Zatýkání organizované skupiny | Foto: Policie ČR

Na celém případu je podle šéfa protidrogové centrály Jiřího Komorouse velmi neobvyklé to, že gang řídili z valdické věznice prostřednictvím mobilních telefonů a svých příbuzných: "Ten plán akce byl splněn na 100 procent. Celá, kompletní skupina byla zatčena, jde o občany České republiky a na všechny osoby byly uvalena vazba."

Gang podle Komorouse zřejmě vyvážel drogy na západ, například do Německa a lze prý očekávat další obvinění a policejní akce. Skupina rozprodala nejméně pět kilogramů drogy se ziskem více než půl milionu korun.

Policejní akce pod názvem Kuna se konala na několika místech - kromě Valdic také ve východních a severních Čechách. Dva podezřelí byli zadrženi v Chomutově ve chvíli, kdy měli namířeno i s drogami do Německa.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme