Policie zatkla kvůli úplatku jednoho z šéfů Pražské vodohospodářské společnosti

Z přijetí milionového úplatku za obstarání souhlasu Pražské vodohospodářské společnosti k vydání stavebního povolení, obvinila policie dva muže. Detektivové z protikorupčního útvaru zatkli zaměstnance firmy a prostředníka poté, co převzali úplatek přesahující jeden a půl milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze | Foto: Magdaléna Trusinová

„Přebírání úplatků máme zadokumentováno na videozáznamu. Tyto muže jsme zadrželi několik chvil poté. Jakým způsobem se nám tento případ podařilo rozkrýt, bych v tuto chvíli nerad sděloval,“ řekl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Útvar na případu pracoval přibližně měsíc. Jedním z obviněných je podle informací Radiožurnálu ředitel divize rozvoje Pražské vodohospodářské společnosti. Všechna jeho rozhodnutí teď vedení firmy prověří.

„Jsme nuceni k tomu, abychom přezkoumali veškerá rozhodnutí, která pan ředitel dělal. Přezkoumáme i veškeré činnosti celé divize. Pan ředitel fungoval ve společnosti od roku 1998, kdy byl řadovým zaměstnancem. Od roku 2006 je ředitelem divize,“ uvedla mluvčí Pražské vodohospodářské společnosti Jana Almérová.

Igor Maňour, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme