Policie zatkla mladíky, kteří chtěli summitu odstřihnout elektřinu

Pětičlenná skupina extrémistů chtěla narušit summit NATO. Jejich gang v těchto dnech rozbili severomoravští policisté. Jde o takzvané darkery, kteří se baví tím, že odpojují elektrický proud. Na severu Moravy už řadu měsíců poškozovali elektrické sloupy, na kterých vznikl světelný a zvukový efekt. Vše si točili na video a pak prezentovali na internetu. Ve skupině, která si říkala "Czech Hackers Comunity" byli podle policistů mimořádně inteligentní mladíci. Svou činnost považovali za adrenalinový sport.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stožár elektrického vedení | Foto: Jan Rosenauer st.

V regionu například vypojili nemocnici, kasárna a televizní vysílač. Jak potvrdil severomoravský kriminalista, který si nepřál být jmenován, u výslechu přiznali, že chtěli odpojit i Kongresové centrum, aby si udělali jméno mezi anarchisty. "Hodlali a chtěli využít své činnosti v rámci summitu NATO a z tohoto důvodu jsme přistoupili k té samotné realizaci, abychom ty špičky a ty hlavy jednotlivých skupin ustřihli, V rámci té skupiny byla přísná hierarchie, to znamená, kdo řezal, kdo hlídal, kdo tahal za páku, kdo blokoval a v konečné fázi, kdo to prezentoval na svých webových stránkách."

Hlavou tohoto gangu byl devatenáctiletý vysokoškolák, který si říkal Black Demon. Pro zajímavost už ve třetí třídě základní školy tvořil počítačové programy. Nyní je i s dalším komplicem ve vazbě. Za obecné ohrožení jim hrozí až 15leté vězení.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme