Policie zatkla šéfa pražských strážníků, údajně kvůli korupci

Útvar rychlého nasazení zatkl ředitele pražské městské policie Vladimíra Kotrouše. Radiožurnálu to potvrdil primátor Bohuslav Svoboda s tím, že o důvodech zatčení zatím neví. Podle informací serveru Lidovky.cz je Kotrouš podezřelý z přijetí úplatku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel pražské městské policie Vladimír Kotrouš na archivním snímku z roku 2007 | Zdroj: ČTK

Policie zatím nechce k případu zveřejňovat jakékoliv informace. Pavel Hanták z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu potvrdil bez bližších podrobností, že příslušníci útvaru dnes skutečně v Praze zasahovali.

„Mohu potvrdit pouze tolik, že probíhá pod dohledem státního zástupce realizace jednoho z případů, na kterém naši detektivové pracují. V této chvíli nemám žádné informace o tom, že by byly zahájeny úkony trestního stíhání konkrétních osob,“ řekl Hanták.

Zásahová jednotka zatkla Kotrouše v Praze 10. Vytáhla ho přímo z jeho auta. Kancelář ředitele pražských strážníků policisté zapečetili. Primátor Svoboda ujistil, že činnost pražské městské policie událost nijak neovlivní.

Zastoupí ho náměstek

„Nevím proč to je, provoz je ale zajištěn, protože každý z velitelů městské policie má svého zástupce, takže jeho náměstek převzal všechny jeho funkce,“ uvedl Svoboda.

Pokud se podezření z korupce potvrdí, bude Kotrouš podle Svobody postaven mimo službu, případně u policie okamžitě skončí.

Kotrouš pracuje u městské policie v Praze 19 let, ředitelem se stal v roce 2002.

Igor Maňour, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme