Policie zatkla skupinu pachatelů, která vykrádala luxusní vily

Policejní operace s krycími názvy Avala a Juan skončily. Byly zaměřeny na bytové krádeže. Letos a loni detektivové zadrželi 22 pachatelů, kteří se dopustili dvou stovek trestných činů. Podezřelí vykrádali hlavně vily významných osobností a bohatých podnikatelů v Praze a ve středních a v severních Čechách. Gangu teď hrozí až 12 let za mřížemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kriminalista Zdeněk Budina | Zdroj: ČTK

Policisté zajistili 22 originálů velmi vzácných obrazů od Josefa Čapka a Jaroslava Zamazala. Jejich cena dosahuje minimálně desítek miliónů korun. Díla českých malířů pocházejí z vykradených 64 bytů a rodinných domů. Mezi více než dvěma desítkami pachatelů je také devět cizinců.

Konečný součet krádeží ještě není konečný. Některé zabavené věci stále ještě nemají původního majitele. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil pražský kriminalista Milan Lhotan, kradené věci zloději prodávali starožitníkům, většinou ale pod cenou, protože často šlo o vzácné a drahé, a tím i těžko prodejné kusy.

"Pachatelé se do bytů a rodinných domků vloupávali především vypáčením dveří," uvedl Zdeněk Budina z Policejního prezidia. Podle něj překročila škoda už 60 milionů korun. Zloději byli perfektně organizováni. Hrozí jim až 12 let vězení, mimo jiné i za nedovolené ozbrojování.

Vít Dvořák, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme