Policie zlikvidovala v Praze pancéřovou pěst

Policie dnes v centru Prahy zajistila a poté zlikvidovala funkční odjištěnou pancéřovou pěst. Zbraň z druhé světové války vylovil neznámý rybář z Vltavy a ponechal ji na břehu Střeleckého ostrova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž, který o svém nálezu telefonicky informoval policii, parně během manipulace zbraň odjistil a hlavice mohla kdykoli explodovat. „Podobný nález pyrotechnici za posledních několik let nepamatují,“ řekla policejní mluvčí Eva Brožová.

Když policejní specialisté dorazili na místo a zjistili, že zbraň ležící na dřevěné lávce je odjištěná, procházely se po ostrově nic netušící maminky s dětmi. Na most Legií okamžitě přijeli pyrotechnici, sanitky, hasiči a policisté; ostrov začali vyklízet a most neprodyšně uzavřeli. Akce trvala asi hodinu. Pyrotechnik ve speciálním obleku zbraň pokrytou bahnem odnesl do auta a za městem byla později odpálena.

V následujících dnech budou dno prohledávat potápěči. Je totiž možné, že ve Vltavě je funkčních zbraní z druhé světové války více.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme