Policie zná identitu dvou útočníků na expremiéra Topolánka

Policie zná jména dvou mužů, které podezírá z pátečního útoku na šéfa ODS Mirka Topolánka. Jeden z nich je majitelem auta s pražskou poznávací značkou, kterým čtyři mladíci z místa incidentu odjeli. Policisté po pachatelích pátrají v Praze i na jiných místech v Česku, zatím je ale nedopadli, potvrdila Českému rozhlasu břeclavská policejní mluvčí Alice Čechová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedu ODS Mirka Topolánka zranili v Hustopečích útočníci kamenem

Předsedu ODS Mirka Topolánka zranili v Hustopečích útočníci kamenem | Zdroj: ČTK

"Policie zná totožnost dvou osob, které jsou důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu útoku na veřejného činitele a výtržnictví. Zatím však tato osoby nebyly vyslechnuty, protože nebyly k zastižení v místě bydliště, takže po nich policie neustále intenzivně pátrá."

Svědci si zapamatovali poznávací značku vozu

Registrační značku auta ohlásili policistům svědkové incidentu. Policisté zmobilizovali hlídky na nedaleké dálnici, útočníkům se ale podařilo z místa činu odjet.

"V současné době policisté, vyšetřovatelé v Praze prověřili majitele vozidla, kterým útočníci odjeli z místa činu. Tak že majitel vozidla je znám, ale zatím nebudeme sdělovat bližší informace, v jaké fázi se vyšetřování nachází," oznámila Čechová.

Čtyři mladíci nejprve začali Topolánkovi nadávat, poté na něj začali házet vajíčka a jeden kámen. Ten expremiéra zranil nad pravým okem. Šéf ODS se nechal na místě ošetřit a pokračoval v naplánovaném programu.

Útok politici odsoudili

Incident odsoudil premiér Jan Fischer a podobně se vyjádřil i předseda ČSSD Jiří Paroubek, který Topolánkovi vyjádřil podporu a solidaritu. "Útok považujeme za necivilizovaný projev, který v žádném případě nepatří do svobodné demokratické společnosti, za projev, který není omluvitelný ani vypjatou předvolební situací," uvedla zas v tiskovém prohlášení KSČM. Občanští demokraté ještě ten den podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

V květnu házeli zejména mladí lidé vejce při mítincích ČSSD na její politiky v čele s předsedou Jiřím Paroubkem. Prezident republiky Václav Klaus tehdy vyjádřil obavy, že principy demokratické soutěže politických stran jsou u nás v ohrožení.

Přečtěte si také:
Šéfa ODS zranili v Hustopečích kamenem neznámí mladíci

Milan Kopp, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme