Policie zná totožnost vraha z metra

Policie potvrdila totožnost vraha z pražského metra. Mluvčí pražské policejní správy Eva Brožová uvedla, že jde o třiapadesátiletého občana Ruska, který u nás pracoval jako stavební dělník. Domovní prohlídka jeho bytu na Praze 4, kterou policisté provedli v pondělí, totožnost pachatele potvrdila. Nezjistila však nic, co by objasnilo motiv cizincova činu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

muž obviněný z vraždy v metru | Foto: ČTK

Podle Brožové cizinec, který se policii představil příjmením Starkov, žil v Česku od roku 1994 do roku 2000 legálně, pak už nezákonně. Dosud tady nebyl soudně trestán. "Dnes byl obviněný muž opětovně vyslechnut, všechny údaje, které policisté dosud k osobě pachatele shromáždili, nyní ověří standardním způsobem, to znamená cestou Interpolu," dodala mluvčí s tím, že z výpovědi samotného pachatele a z důkazů vyplývá, že by nemělo jednat o teroristický útok.

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Brožová o totožnosti vraha

Útočník minulý pátek ve stanici Muzeum nožem zabil policistu a vážně pobodal cestujícího, když bezprostředně před činem vhodil do kolejiště metra zatím neznámou výbušninu. Pachatel ke svému činu plně doznal, motiv jednání ale vyšetřovatelé stále neznají. Sám vrah uvádí, že chtěl upozornit na problémy legalizace pobytu cizinců u nás. Nyní je obviněn z trestných činů vraždy, pokusu o vraždu a obecného ohrožení.

Jaroslav Hausdor, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme