Policie zpřísňuje kontroly kvůli hrozbě terorismu v Praze

Kvůli hrozbě teroristického útoku v Praze policie zpřísní na některých místech kontrolu lidí i vozidel. Bez dalších podrobností to oznámil ministr vnitra Ivan Langer. Pražský primátor Pavel Bém odhadl, že posílená bezpečnostní opatření v metropoli potrvají nejméně týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté u židovské synagogy v Maiselově ulici | Foto: Marián Vojtek

Policie ještě zpřísnila bezpečnostní opatření kvůli možnému teroristickému útoku na některých místech hlavního města. Hlídky kontrolují lidi i auta. Ostřejší režim platí i na hranicích.

Policejní hlídky i příslušníci specializovaných útvarů už od soboty střeží v Praze desítky objektů včetně ruzyňského letiště, nádraží a dalších budov, kde se shromažďuje větší množství lidí. Pozornost se zaměřuje i na židovské objekty.

Podle policejního prezidenta Vladislava Husáka zatím není potřeba zavádět ostrahu po celé republice. Přesto kolegy v krajích vybízí k ostražitosti: "Vycházíme ze zhruba stejných informací, jaké jsme měli na začátku víkendu. Ty pokyny šly jednoznačně, jestliže je nějaká pochybnost, tak je třeba neprodleně tu informaci dávat do centra."

Sociální demokraté chtějí v parlamentu jednat o způsobu, jakým vláda reagovala na hrozbu teroristického útoku. Předseda ČSSD Jiří Paroubek si myslí, že nejdřív se měla sejít bezpečnostní rada státu. Podle občanských demokratů zas Paroubek zneužívá napjaté situace k politickým útokům a považují to za neuvěřitelné. Namítají, že tak vážné rozhodnutí je ve výlučné kompetenci vlády.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme