Policie zřejmě našla ukradené obrazy Emila Filly

Obrazy Emila Filly, ukradené v polovině listopadu ze zámku v Peruci na Lounsku, zřejmě našla policie. Informaci přinesla televize Nova. Policie akci zatím nepotvrdila, podle některých indicií ale momentálně vyslýchá několik podezřelých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Peruc | Foto: Ladislav Bába

Díla, jejichž cena odhadem činí 50 až 80 milionů korun, mají být podle Novy v depozitu v Ústí nad Labem. Krátce po krádeži se našly rámy z obrazů v ovocné aleji nedaleko Peruce.

Zloději minulý měsíc odcizili na zámku v Peruci čtyři z nejcennějších Fillových děl, zbylé desítky exponátů nechali bez povšimnutí.

Z pamětní síně zmizely obrazy Slepec z roku 1926, Zátiší s klarinetem a košíkem ovoce (1948), Zátiší s mísami ovoce (1946) a obraz Žena s kartami (patrně 1946).

Obrazy nebyly pojištěné, podle odborníků jsou nyní prakticky neprodejné a je možné, že byly ukradeny na objednávku. Policie po nich vyhlásila celostátní pátrání a upozornila i kolegy v zahraničí.

ČRo, Pavel Cyprich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme