Policie zřejmě ukončí regionální pátrání po Kajínkovi

Policisté pravděpodobně ukončí mimořádnou pátrací akci na Šumpersku, kde hledají dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, který včera večer utekl z věznice Mírov. Českému rozhlasu to řekla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková. Podle mluvčí už nic nenasvědčuje tomu, že by se uprchlík ještě skrýval na Šumpersku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie pročesávala celé okolí, i chatové oblasti, našli několik vykradených chat, ale nic nenasvědčuje tomu, že by tyto krádeže souvisely s Kajínkovým útěkem. Do akce jsou zapojeni také policisté pátracího oddílu a příslušníci vězeňské stráže.

Kajínek včera vpodvečer přeřezal tyč mříže na okně své cely způsobem a za okolností, které se ještě vyšetřují. K útěku použil lano spletené z prostěradel, na jehož konec upevnil takzvanou „kotvu" zhotovenou z části postele. Poté prolezl otvorem v mříži, překonal po laně ostrahové pásmo i hradební zeď. Strážným ho sice zahlédl a po výzvě a varovném výstřelu na něj vystřelil, ale Kajínek stejně unikl. Není ani jasné, zda byl raněn.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme