Policie zrušila pátrání po žačce ze Žižkova. Dívku z Troji hledá dál

Pátrání po jedenáctileté dívce z pražského Žižkova, které policie zahájila včera večer, bylo zastaveno. Našla se u kamarádky. Devítiletou holčičku, kterou rodiče pohřešují od minulého týdne, kdy zmizela v pražské Troji, ale policie hledá dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Po jedenáctileté dívce policisté pátrali celou noc. Nakonec se dívenka našla u kamarádky na pražském Žižkově. Pátrání po devítileté dívce, která se ztratila na cestě ze školy minulý týden, ale neustává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová v poledních Ozvěnách dne.

I dnes je v terénu několik desítek kriminalistů a uniformovaných policistů. „Prověřují poznatky a informace. Jisté indicie vyplynuly nejen z toho, co oznámila veřejnost, ale rovněž z průběhu vyšetřování,“ řekla policejní mluvčí Eva Kropáčková.

Do pátrání po zmizelé holčičce se zapojila nejen policie v okolních zemích, ale i dobrovolníci. Pomoci se snaží lidé také na sociálních sítích.

Zatím drtivá většina případů pohřešovaných dětí přitom mívá šťastný konec. Od letošního jara navíc pomáhá při hledání dětí i nový systém Národního koordinačního mechanismu.

Více zapojit veřejnost

„Většina dětí se jenom zatoulá nebo někde zapomene. Co mě ale potěšilo, že tentokrát bylo přistoupeno s veškerou vážností k oznámení veřejnosti, aby pomohla s informacemi,“ podotkla ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová na adresu pátrání po pohřešované dívce na pražském Žižkově.

Baudyšová má nicméně k systému hledání pohřešovaných dětí výhrady. Její výtka ale nepatří na adresu policie. Pátrání je podle ní kvalifikovaně vedeno. Vadí jí ale ztuhlost systému. „A to, že nebereme v úvahu, že je otevřená Evropa a že české děti jsou vlastně evropské děti. A únos do ciziny je otázkou dvou hodin s rychlým autem,“ poznamenala Baudyšová.

Proto by se podle ní měly dávat informace o pohřešovaném dítěti na návěští na dálnice s odkazem na web, kde by byl popis hledaného dítěte a více informací. „Dále se uvažovalo o rozesílání SMS v místě, kde bylo dítě naposledy spatřeno. To se také neudělalo,“ uzvařela Baudyšová s tím, že veřejnost by měla být do celého procesu hledání pohřešovaného dítěte zapojena.

Věra Pfeifferová, Alice Kottová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme