Policista Čermák půjde za útok na poslankyni Jacques před soud

Městské státní zastupitelství v Praze obžalovalo bývalého policistu Tomáše Čermáka kvůli útoku na poslankyni Strany zelených Kateřinu Jacques. Oznámil to mluvčí zastupitelství Martin Omelka. Sporný zákrok se odehrál při loňském prvomájovém protestu proti demonstraci neonacistů v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Jacques | Foto: Marián Vojtek

Vše tehdy skončilo konfliktem mezi policií a členy Strany zelených v čele s Kateřinou Jacques. Tehdejší ředitelka sekce lidských práv Úřadu vlády uvedla, že ji policista bezdůvodně a brutálně napadl a zbil. Kateřina Jacques to, že byl Čermák obžalován, ocenila.

"Rok jsem marně čekala, aby se celá kauza před soud dostala. Pokud tomu tak je, tak to vítám, protože to je sjednání průchodnosti práva. V tomto případě jsem jednoznačně poškozenou. Myslím si, že z tohoto hlediska je dobře, že nezávislý soud rozhodne o vině a nevině a o tom, kdo je a není oběť," řekla poslankyně.

Bývalý policista Tomáš Čermák ale v České televizi zopakoval, že zákrok byl v pořádku. "Nemohl jsem nic porušit. Nota bene na moji obhajobu vystupuje i znalecký posudek i znalec, který řekl, že pokud bych nezakročil, mohlo by dojít k ublížení na zdraví, smrti i velké škodě," řekl Čermák.

Proti Straně zelených a na podporu Čermáka se chystají 1. září demonstrovat příznivci Vlastenecké fronty a Národního sjednocení.

Naděžda Hávová, Veronika Malá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme