Policista kradl v plzeňském hypermarketu, strážníci mu dali pokutu

Policisté v Plzni řeší případ kolegy, který kradl v nákupním středisku OBI na Borských polích. Přivolaní strážníci Městské policie Plzeň, kteří nevěděli, že jde o policistu, mu za přestupek uložili blokovou pokutu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie

policie | Foto: Jan Rosenauer

Své povolání policista pravděpodobně neprozradil strážníkům záměrně a zaplatil pokutu, aby se vyhnul personálnímu postihu.

Podle mluvčí plzeňských policistů Michaely Altmannové tak došlo k omylu, protože případ neměl být řešen v přestupkovém řízení, ale podle zákona o služebním poměru s nadřízeným orgánem. Ten by zloděje zřejmě propustil do civilu.

"Protože nikdo nemůže být za stejný prohřešek potrestán dvakrát, vedení městského ředitelství nyní požádalo městskou policii, aby podala podnět na zrušení rozhodnutí o přestupku ke krajskému úřadu s tím, že věc byla vyřešena věcně nepříslušným orgánem," řekla Altmannová.

Policista dosud sloužil jako zástupce vedoucího plzeňského obvodního oddělení. Nyní je podle mluvčí až do konečného rozhodnutí zproštěn výkonu služby.

Martin Hromádka, Ladislav Válek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme