Policista omylem zabil chodkyni

Dopravní policista z Mělníka omylem zastřelil šestačtyřicetiletou chodkyni. Neštěstí se stalo při pronásledování odcizeného vozidla na Mladoboleslavské ulici v Mělníku v blízkosti čerpací stanice Shell.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podrobnosti sdělila Radiožurnálu mluvčí mělnické policie Alice Dražilová: "Okolo deváté hodiny ráno policisté dopravního inspektorátu pronásledovali vozidlo s odcizenou espézetkou, které nezastavilo na vázvu při provádění silniční kontroly. Pachatel projel zábrany, které policisté připravili. Při pronásledování pachatele bylo použito zbraně k zastavení vozidla. Pachatel vyjel na chodník a ohrožoval účastníky silničního provozu. Při použití zbraně byla zasažena 46letá žena, která šla po chodníku, a na následky zranění zemřela. Policistovi hrozí trestní stíhání, pravděpodobně za ublížení na zdraví. Pachatele se bohužel nepodařilo zastavit. Máme nasazeny vrtulníky a psovody.".

Případ policistou omylem zastřelené ženy vyšetřuje přímo v Mělníku inspekce ministra vnitra. Policejní prezidium se podle jeho mluvčí Ivany Zelenákové případem zabývat nebude; převzal ho krajský úřad vyšetřování. Podle mluvčí mělnické policie Pavly Kopecké je velmi pravděpodobné, že střílející policista bude obviněn z ublížení na zdraví.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme