Policista omylem zabil chodkyni

Dopravní policista z Mělníka omylem zastřelil šestačtyřicetiletou chodkyni. Neštěstí se stalo při pronásledování odcizeného vozidla na Mladoboleslavské ulici v Mělníku v blízkosti čerpací stanice Shell.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podrobnosti sdělila Radiožurnálu mluvčí mělnické policie Alice Dražilová: "Okolo deváté hodiny ráno policisté dopravního inspektorátu pronásledovali vozidlo s odcizenou espézetkou, které nezastavilo na vázvu při provádění silniční kontroly. Pachatel projel zábrany, které policisté připravili. Při pronásledování pachatele bylo použito zbraně k zastavení vozidla. Pachatel vyjel na chodník a ohrožoval účastníky silničního provozu. Při použití zbraně byla zasažena 46letá žena, která šla po chodníku, a na následky zranění zemřela. Policistovi hrozí trestní stíhání, pravděpodobně za ublížení na zdraví. Pachatele se bohužel nepodařilo zastavit. Máme nasazeny vrtulníky a psovody.".

Případ policistou omylem zastřelené ženy vyšetřuje přímo v Mělníku inspekce ministra vnitra. Policejní prezidium se podle jeho mluvčí Ivany Zelenákové případem zabývat nebude; převzal ho krajský úřad vyšetřování. Podle mluvčí mělnické policie Pavly Kopecké je velmi pravděpodobné, že střílející policista bude obviněn z ublížení na zdraví.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme