Expolicista měl prodávat drogy a ovlivňovat svědky, skončil ve vazbě. Hrozí mu až deset let vězení

Bývalý policista z Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku skončil ve vazbě. Opatření navrhla Generální inspekce bezpečnostních sborů. Muž je od loňského roku stíhaný za prodej pervitinu, zneužití pravomoci a přijetí úplatku. Po svém obvinění měl také ovlivňovat svědky. V případě uznání viny hrozí muži až deset let vězení.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Ilustrační foto. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Zjistili jsme, že se v tomto případě snažil za úplatu ovlivnit klíčové svědky. Proto jsme ve spolupráci se státním zástupcem podali návrh na jeho vzetí do vazby. Soud tento návrh akceptoval,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivo Mitáček.

Po řidičích bezdůvodně vymáhali peníze. Dvěma pražským policistům hrozí až deset let vězení

Číst článek

Že měl policista prodávat drogy, zjistila loni Národní protidrogová centrála. Následně případ začala vyšetřovat inspekce.

„Byly zahájeny úkony trestního řízení a prověřování GIBS dospělo zanedlouho až k trestnímu stíhání policisty," dodal Mitáček.

Muž byl loni v říjnu obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„V průběhu minimálně jednoho roku, a to i při službě, prodal opakovaně pervitin konzumentům nejen na Kroměřížsku, ale také na Zlínsku, Přerovsku a Vsetínsku, za což převzal finanční hotovost v řádech statisíců korun," řekl Mitáček.

Propuštěn ze služby

Díky výslechům svědků, znaleckým zkoumáním a posudkům a zajišťování stop bylo v listopadu stíhání policisty rozšířeno o přečin zneužití pravomoci úřední osoby a zločin přijetí úplatku.

„Vyšetřovateli GIBS se totiž podařilo zadokumentovat jeho další trestnou činnost, která tentokrát spočívala v tom, že ve své policejní práci zjistil vloupání do objektu, které měli spáchat dvě konkrétní osoby s kriminální minulostí. Policista tyto osoby znal a za neřešení jejich případu si řekl o úplatek v úhrnné výši několik desítek tisíc Kč. Část úplatku mu byla později skutečně vyplacena," upřesnil Mitáček.

Následně byl policista propuštěn ze služebního poměru. Minulý týden byl stíhaný muž zadržen, protože se podle GIBS pokusil za úplatu ovlivnit klíčová a již zadokumentovaná svědectví. Následně skončil ve vazbě. GIBS případ dál vyšetřuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme