Policisté a celníci dnes kontrolovali auta, hledali pašované zbraně a střelivo

Na pašované zbraně a střelivo se zaměřili policisté na dálnici D1 a dalších třech místech republiky. Jednalo se o mezinárodní operaci, kterou zaštiťoval Europol. Policisté zkontrolovali na tři stovky nákladních a osobních aut a vybrané mezinárodní vlakové spoje. Zjistili také dopravní přestupky, našli hledané osoby a objevili 82 gramů pervitinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto Policie ČR | Foto: www.mvcr.cz

Akce se účastnila nejen kriminální policie, ale například i dopravní a cizinecká, celní správa a letecká služba. Operace začala už včera odpoledne a skončila dnes. Jednalo se o mezinárodní operaci, řekla Radiožurnálu mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká:

"Byla zaštiťovaná národní jednotkou Europolu. Operace byla plánovaná už od jara letošního roku a je v gesci centrály Europolu v Haagu. Tato akce byla koordinovaná ve 22 státech Evropské unie a podílely se na ní také Chorvatsko a Švýcarsko."

Jak dále uvedla Pavla Kopecká, k hledání zbraní policie použila i rentgen: "Na dvou místech v české republice jsme rentgenovali vozidla přístrojem, který jsme měli půjčený od celní správy. Ten nám pomohl lépe zjistit obsah vozidel, konkrétně se zaměřením na zbraně a střelivo."

Výsledky mezistátní akce zveřejní až centrála Europolu za všechny zúčastněné státy.

Tereza Bartůňková, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme