Policisté ani dnes Kajínka nepolapili

Desítkám policistům, kteří od samého rána pročesávali okolí věznice Mírov na Šumpersku, se ani dnes nepodařilo polapit dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka. Ten z této přísně střežené věznice uprchl v neděli večer. Policisté se však stále nevzdávají naděje, že se Kajínek ukrývá nedaleko mírovské věznice, a budou proto v jejím okolí pátrat i zítra. Potvrdil to mluvčí koordinačního pátracího štábu policie Josef Ostřanský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pátrání zatím nepřináší takové výsledky, které by zásadně ovlivňovaly hledání uprchlého vězně Kajínka. Pátrání v okolí Mírova a v některých částech Šumperska bude ve stejné intenzitě pokračovat i v příštích dnech. Máme vytipované lokality a objekty, ve kterých by se Kajínek mohl skrývat. Do některých prostor se navíc při pátrání znovu vracíme,“ uvedl Ostřanský. Po vězni Kajínkovi podle Ostřanského jen na Šumpersku pátrá 70 až 120 policistů včetně psovodů.

Policie už vyloučila některé oblasti kolem mírovského hradu, kde by se nájemný vrah mohl skrývat. Pátrači také obcházejí lidi z okolních vesnic, kteří žijí osamoceně a neobjevují se často na veřejnosti a u nichž by se mohl Kajínek ukrýt. „Je to ten typ, který bere rukojmí,“ řekl Ostřanský.

Kvůli nedělnímu útěku Kajínka bylo postaveno mimo službu osm pracovníků věznice, mezi nimi zástupce ředitele Mírova Květoslav Vlasák. Ředitel Milan Kohoutek, kterému nadřízení podle dnešního tisku snížili na několik měsíců plat, zatím odstoupit nehodlá. Čeští policisté ve spolupráci s bezpečnostními sbory okolních států nadále po uprchlíkovi pátrají. Na Kajínka byl vydán mezinárodní zatykač. Účastníkům procesu, v němž dostal vrah doživotní trest za popravu dvou lidí, zajišťuje policie ochranu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme